Reese's Nutrageous бонбони са изброени в официалния списък с храни без глутен на Hershey. Така че, въпреки че не са сертифицирани без глутен, те не съдържат никакви глутенови съставки.
Кои продукти на Reese са без глутен?
Следните продукти на Reese са без глутен:
- Чаши с фъстъчено масло на Reese (оригинал)
- Бързата почивка на Рийз.
- Reese's Nutrageous Bar (Standard and King)
- Бонбони Reese's Pieces.
- Разопакованите мини мини на Рийз – млечен шоколад и бяло.
Защо сезонните Reese не са без глутен?
За съжаление, яйцата с фъстъчено масло на Reese са посочени като не без глутен, благодарение на факта, че се обработват на същото оборудване като артикулите, които съдържат глутен, според Hershey's. Всъщност всички сезонни артикули на Reese, както и яйцата Reese's Pieces не могат да се считат за безглутенови.
Безглутенови ли са Dark Reese's Thins?
Вашият списък без глутен посочва, че чашите с фъстъчено масло на Reese, освен сезонните форми, са без глутен. Не са включени тънките? Освен това заявявате, че всички ключови алергени са изброени в продуктите.
Безопасна ли е цьолиакията на Рийз?
Докато типичният Reese's, който намирате навсякъде, е без глутен, Hershey's заявява, че неговите сезонни чаши с фъстъчено масло не са. Това означава, че ако избягвате да ядете глутен, трябва да избягвате тези тиквени-оформени бонбони, които дебютират около Хелоуин.